תוכניות ושרטוטים לבניית פרגולות

תוכניות לבניית פרגולה מספקות שרטוט בשיטת עשה זאת בעצמך, דבר העוזר לך לחסוך כמה אלפי שקלים על פני פרגולות מוכנות הנמכרות ע"י מחסני עץ למיניהם. השרטוטים בדר"כ כוללים גרפיקה ומדידות עבורך לחתוך על פיהם את קרשי העץ המרכזיים, את הדפנות והקרנות לפי הגודל והסגנון עליהם החלטת מלכתחילה.בהיותה עבודה יחסית פשוטה, בניית פרגולה יכולה להיות פשוטה לאיש בעל ידיים "ימניות" כמו לבעל מקצוע שעוסק בתחום בניית פרגולות.

תוכניות לבניית פרגולה יכולות לחסוך לך בזמן הבנייה, ע"י כך שהן מספקות לך גרפיקות ועיצוב שבלעדיהן היית צריך לתכנן אותן בעצמך לפני שתיגש למלאכת הבנייה. כל שאתה צריך לעשות הוא לבחור מידות וסגנון עבור גינתך. הזמן בממוצע למלאכת הבנייה הוא שלושה עד ארבעה ימי עבודה לפרגולה סטנדרטית, ימי עבודה מלאים ובעזרת חבר מסיבות בטיחותיות.

הקורות המרכזיות והדפנות יכולות להיות כבדות לסחיבה לכן תצטרך מישהו שירים איתך אותן. כמו כך, תצטרך לקנות או להשאיל כלי עבודה כמו, מסור זוויתי, פלס, מטר ומשייפת. לא כדאי לחסוך על טיב העץ איתו בונים את הפרגולה. עץ איכותי יחזיק מעמד דורות ויהיה חסין בפני נזקי מזג האוויר עם רמת תחזוקה נכונה.

תכנון בניית פרגולה

את הפרגולה ניתן לבנות בצמוד לבית או בחצר, על דק או על דשא הכל לפי ראות עיניכם וצורכיכם. במקרה של פרגולה על דשא או חצר תצטרכו לבדוק שלא עוברים כבלים חשמליים או תשתיות אחרות לפני ביצוע קידוח עבור התשתית של הפרגולה. במידת הצורך התקשרו עם הרשויות במקום מגוריכם על מנת לברר מידע חשוב זה.

למרות שפרגולות הן קלות תשתית, יש להשקיע ביסודות ולדאוג ליציקת בטון בחורי הקורות, למניעת שקיעה או תזוזה של הקורות. לאחר שהתשתית יציבה, הדרך להמשך בניית הפרגולה סלולה, לפי התוכניות שנכתבו מראש לפי מידות הדפנות. לא לשכוח את עניין הגשם שעתיד לטפוח על גג הפרגולה, יש לדאוג לזווית מתאימה באם הגג עשוי פחות חורים ויותר מלא יריעות עץ דומינטטיות.

מאמרים נוספים בנושא פרגולות: